Ballina / RAJONI / Operacioni “Rekrutimi”, 2 të arrestuar
vlore_infoglobi

Operacioni “Rekrutimi”, 2 të arrestuar

Një punonjës i policisë ushtarake në Vlorë është arrestuar për korrupsion.

Sipas policisë së Vlorës, ai është vënë në pranga në sajë të operacionit “Rekrutimi”.

Deraldo Kamberi 23 vjeç, me detyrë punonjës i Policisë Ushtarake në Vlorë dhe Erlind Varfi, 23 vjeç, nga Vlora, në bashkëpunim me njëri- tjetrin i kanë marr një personi, një shumë vlerash monetare prej 2000 euro me premtimin se do ta ndihmonin të punësohej në strukturën e Forcave të Armatosura.

Policia ka sekuestruar në cilësinë e provës materiale shumën e vlerave monetare prej 2000 euro.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë në ngarkim të shtetasve të lartpërmendur për veprën penale të “Korrupsionit pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike, kryer në bashkëpunim”.

@Fluidi

Provo po ashtu

Sasho Mijallkov

Maqedoni, pas ikjes së Gruevskit, arrestohet ish shefi i sigurimit Mijalkov

Ish-shefi i shërbimit sekret maqedonas, DSK, Sasho Mijallkov, është arrestuar gjatë mbrëmjes në Shkup. Sipas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.