Ballina / OP./INTERVISTA (page 33)

OP./INTERVISTA

A do ta godasë SHBA-ja Sirinë?

femijet siria

Nuk shoh ndonjë rezultat konkret nga këto goditje, përveç vuajtjeve të popullit të shkretë të cilët do të përjetojnë viktima, të plagosur dhe zhurmat e armatimit të ri. Shkruan: MUHAMED JUSUFI Ndërsa këtë mundësi (sikur rusëve ashtu edhe amerikanëve) ua kanë dhënë regjimet e fëlliqura arabe të cilët kanë pranuar …

Lexo më shumë

Analistët ndërkombëtarë e cilësojnë humbje për Kosovën arrestimin e Gjuriqit

arrestimi i gjuriqit

Arrestimi i shefit të zyrës së qeverisë serbe për Kosovën, Marko Gjuriq, muajin e kaluar ka acaruar edhe më tej marrëdhëniet mes Prishtinës dhe Beogradit, duke theksuar nevojën për të trajtuar çështjet më të mëdha në dialogun mes dy vendeve, thotë eksperti i çështjeve të Ballkanit në Universitetin Johns Hopkins, …

Lexo më shumë

8 Prilli Dita e Romëve – Si „gjermanët“ ndryshojnë ngulimin më të madh të Europës

romet ne evrope

Ata i thërrasin „gjermanët“. Mijëra romë nga rajoni bullgar i Stolipinovos vijnë si punëtorë sezonalë në Gjermani. Në pushimet e verës ata kthehen duke e ndryshuar ngadalë zonën ku jetojnë në Bullgari. Shkruajnë: Bojilova Vesselina, Alexander Andreev “Ka pasur punë në Gjermani vitin e kaluar: Prishja e ndërtesave parafabrikate, pa lëndë …

Lexo më shumë