Ballina / OP./INTERVISTA (page 29)

OP./INTERVISTA

Analistët ndërkombëtarë e cilësojnë humbje për Kosovën arrestimin e Gjuriqit

arrestimi i gjuriqit

Arrestimi i shefit të zyrës së qeverisë serbe për Kosovën, Marko Gjuriq, muajin e kaluar ka acaruar edhe më tej marrëdhëniet mes Prishtinës dhe Beogradit, duke theksuar nevojën për të trajtuar çështjet më të mëdha në dialogun mes dy vendeve, thotë eksperti i çështjeve të Ballkanit në Universitetin Johns Hopkins, …

Lexo më shumë