Ballina / OP./INTERVISTA (page 160)

OP./INTERVISTA

Emocionet e bixhozit

Entela Binjaku

Një vit më parë tek “Ushtari i panjohur” një punëtor që gjithë ditën priste ta punësonte dikush për të shtruar pllaka, paratë që fitonte i linte në bingo. Shkruan : Entela Binjaku Gjashtë muaj më parë, në një qytet në jug të vendit, një kryefamiljar rreth të 50 –ave, kishte shitur …

Lexo më shumë

Defektet dhe arritjet e shtetndërtimit

ELTON SKENDAJ, INTERVISTE,

Kandidati për doktoraturë në universitetin e Cornell-it në SHBA, Elton Skendaj,në një intervistë për Info Globin shpalosi vlerësimet e tij për procesin e shtetndërtimit në Kosovë. Intervistoi: Evliana BERANI Skendaj,që  mbrojti tezën në Cornell mbi shtet-ndërtimin dhe demokratizimin në Kosovë , nuk pajtohet me konstatimin e shpeshtë nga   ndërkombëtarët se …

Lexo më shumë
error: Content is protected !!