Ballina / Reçeta / Omëletë me kërpudha dhe spinaq në tepsi

Omëletë me kërpudha dhe spinaq në tepsi

Përbërësit:

– 250 g kërpudha,
– Kripë,
– Piper,
– 280 g spinaq të ngrirë,
– 220 ml qumësht,
– 4 vezë,
– 25 g parmezan të grirë në rende,
– 1 thelb hudhre,
– Pak vaj ulliri apo luledielli,
– 60 g djathë feta,
– 60 g mocarelë të grirë në rende apo kaçkavall, sipas dëshirës

Provo po ashtu

Pogaçet e vogla, të shkrifta për mëngjes

Pogaçe të vogla ! Receta: 2 gota kos 1 luge te vogel krip 1 pecive …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.