Ballina / KOSOVA / Nuk kalon në votim të parë projektligji për Buxhetin 2018
Kuvendi

Nuk kalon në votim të parë projektligji për Buxhetin 2018

Pas një debati dy ditësh nga ana e deputetëve projektbuxheti është hedhur në votim por që nuk ka marrë votat e mjaftueshme.

Nga 60 deputetë sa ishin të pranishëm, 58 kanë votuar pro, 1 kundër dhe 1 abstenim.

Deputetët e opozitës nuk kanë marrë pjesë në votim.

Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli, ka thënë se këtë pikë do ta hedhë sërish në votim gjatë kësaj seance.

Tani deputetët po debatojnë për pikat e tjera të rendit të ditës.

Check Also

deklarata e pavaresise

Kurti: Deklarata e Pavarësisë nuk ishte vetëm hap përpara

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është kthyer pas në kohë, për të ritheksuar vërejtjet …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *