Ballina / KRYESORE / Nora Gjakova siguron medaljen e artë në Grand Slamin Abu Dhabi
nora gjakova

Nora Gjakova siguron medaljen e artë në Grand Slamin Abu Dhabi

Xhudistia Nora Gjakova ia ka siguruar sot medaljen e artë Kosovës në Grand Slamin Abu Dhabi, në kategorinë -57 kilogram.

Gjakova e mposhti rusen Anastasiia Konkina me ippon.

Kosovarja e mposhti po ashtu me Ippon xhudisten nga Taipej Chen-ling Lien në gjysmëfinale.

Xhudistet nga Kosova po i sjellin medalje vazhdimisht Kosovës në të gjitha garat ku po marrin pjesë. Suksesi më i madh është ai i Majlinda Kelmendit e cila fitoi me daljen e artë në Garat Olimpike.

Provo po ashtu

zgjedhjet

Zyrtarizohet koalicioni parazgjedhor AAK – PSD

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj dhe ai i Partisë Social Demokrate, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.