Ballina / BOTA / Nju Jork: Gjendet një letër bombë jashtë shtëpisë së Sorosit
george soros

Nju Jork: Gjendet një letër bombë jashtë shtëpisë së Sorosit

Autoritetet amerikane thonë se kanë shkatërruar një letër-bombë të gjetur jashtë shtëpisë së miliarderit George Soros në Nju Jork,

Pakoja ishte gjetur më 22 tetor në kutinë postare nga një punëtor i Sorosit i cili kishte lajmëruar autoritetet.

Policia thotë se një ekip i specializuar më pas ka shpërthyer bombën në mënyrë të sigurt në një pjesë malore aty pranë.

New York Times ka raportuar se Soros nuk gjendej në shtëpi në momentin e incidentit, i cili tashmë po hetohet nga FBI.

Biznesmeni dhe filantropi 88-vjeçar Soros, i lindur në Hungari, ka shpenzuar miliarda dollarë për të promovuar demokracinë dhe të drejtat e njeriut në mbarë botën. Ai është një donator i madh i Partisë Demokrate amerikane.

Soros është shndërruar në një figurë që urrehet nga aktivistët e krahut të djathtë në SHBA dhe në vende të tjera të botës dhe është cak i fushatave armiqësore mediale nga qeveria nacionaliste në Hungari.

Provo po ashtu

Grenlanda Trumpit E hapur për biznes, jo për shitje

Grenlanda Trumpit: E hapur për biznes, jo për shitje

Grenlanda ka hedhur poshtë pretendimet se është e gatshme për shitje, pas raportimeve se presidenti …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.