Ballina / KURIOZITETE / Njihuni me vendin më ateist në botë

Njihuni me vendin më ateist në botë

Edhe pse është një nga vendet më mirëqenien më të lartë në botë, norvegjezët janë sërish skeptikë për sa i përket besimit në zot.

Norvegjia është vendi më ateist në Europë. Rreth 60% e të anketuarve thanë se nuk besonin në Zot. Në këtë shtet njerëzit të mirat materiale ja atribuojnë punës së njeriut dhe nuk besojnë n mrekulli hyjnore.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.