fbpx
metro, franca, lion, sulmet terroriste

Një i vdekur dhe 9 të plagosur

Sulmi në një metro në Lion rikthen frikën e sulmeve terroriste në Europë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë pasdite në një metro në Lion. Dy persona me thika në dorë kanë terrorizuar qytetarët, duke vrarë një burrë dhe plagosur 9 të tjerë.  Njëri nga agresorët u arrestua, kurse tjetri u shpall në kërkim, shkruajnë mediat ndërkombëtare.

Nuk dihet nëse sulmi ka apo jo motiv terrorist. Ndërkaq, 3 nga 9 të plagosurit janë në gjendje të rëndë për jetën. Në vendin e ngjarjes u mblodhën rreth 50 zjarrfikës. Policia po vazhdon kontrollet, kurse hetuesit po hetojnë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Content is protected !!