Ballina / KOSOVA / Nitaj për punësimet jomeritore: Le t’i hapin letrat dhe ata do të skuqen
muharrem nitaj

Nitaj për punësimet jomeritore: Le t’i hapin letrat dhe ata do të skuqen

Deputeti i AAK-së, Muharrem Nitaj përmes një postimi në Facebook, ka thënë se në krahasim me të tjerët në çështjen e punësimeve mbi baza familjarizmi e njohjesh politike “AAK-ja është engjëll”.

Ky është postimi i plotë i Nitajt në Facebook:

Nuk po mundem ta kuptoj kete fushaten qe te sulmohen njerezit qe marrin 3-400 euro rroge me djersen e tyre, sikur kjo qenka rreziku me te cilin po perballet shteti!
Interesi publik demtohet me shperdorime milionshe, me nepotizëm të nivelit të lartë e jo pse dikush merr nje kontrate pune, qofte edhe te perkohshme me page minimale!
Eshte e pandershme qe te drejtohet gishti nga AAK, sepse ne krahasim me te tjeret AAK rezulton te jete engjell.
Por edhe kjo fushate do te marre fund dhe une shpresoj shume qe shperdorimet te denoncohen ne thelb e jo te provohet qe të bëhën balanca me shashka!
Krejt këta që na kanë rënë në qafë për punësime, s’kanë lënë institucion pa pushtuar me qindra militantë dhe atë në pozita udhëheqëse.
Le t’i hapin letrat dhe ata do të skuqen!

LEXO EDHE:  Punësimet familjare dhe emërimet përmes njohjeve politike

@Fluidi

Provo po ashtu

kadri veseli

Zgjedhjet në PDK: Kush e sa vota i fitoi

Në listën e Këshillit Drejtues të PDK’së më i votuar doli Ministri i Shëndetësisë së …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.