Ballina / KOSOVA / Nisin hetimet për sulm në Kuvend, deputetët mund të dënohen me burg
haliti e gashi

Nisin hetimet për sulm në Kuvend, deputetët mund të dënohen me burg

Në pamje shihet fare mirë se kush kë e sulmoi të premten e Kuvendin e Kosovës.

Por, Prokurorisë Themelore të Prishtinës i duhet disa ditë punë për të hetuar këtë incident dhe të gjendet shkaktari.

Hetuesit policorë kanë shkuar të martën në Kuvendin e Kosovës, por nuk kanë arritur t’i takojnë protagonistët; Xhavit Halitin dhe Arben Gashi.

Pavarësisht pozitave që kanë, zëvendësprokurori Ibrahim Berisha thotë për “Frontal”, në T7, se askush s’do t’i shpëtojë llupës së drejtësisë.

Për këtë rast po hetohen vetëm të dyshuarit, Xhavit Haliti dhe Arben Gashi.

Në hetime nuk do përfshihet deputeti, Gani Dreshaj, i cili nga pamjet shihet se ka një konflikt verbal me Arben Gashin.

Dënimi për dhunë fizike është 3 vjet burgim.

@Fluidi

Provo po ashtu

katedralja, prishtina,mesha,krishlindjet

Thirrje për paqe në meshën e Krishtlindjes

Mesazhe paqeje dhe mirëkuptimi u dhanë në kremten e Krishtlindjes, ku mesha kryesore e shënimit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.