Ballina / KOSOVA / Ngjarje tragjike: Treni në Klinë ia merr jetën një të miture

Ngjarje tragjike: Treni në Klinë ia merr jetën një të miture

Një vajzë e mitur e ka humbur jetën si pasojë e goditjes nga treni në komunën e Klinës.

Incidenti ka ndodhur të martën në mesditë. Lajmin e ka konfirmuar për Radion Evropa e Lirë, zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha.

‘’Policia e Kosovës është informuar lidhur me një rast,ku dyshohet se një vajzë të mitur e ka goditur treni. Ne vendin e ngjarjes kane dalë policia dhe prokurori. Mjeku kujdestar ka konstatuar vdekjen e personit, përderisa autoritetet kompetente janë duke trajtuar rastin’’, tha Hoxha.

Provo po ashtu

SHBA tërheqin të gjitha trupat e mbetura nga Siria veriore

Shtetet e Bashkuara po tërheqin të gjitha trupat e mbetura nga Siria veriore, pasi Presidenti …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.