Ballina / KRYESORE / Nga dita e sotme, seanca e Kuvendit të Maqedonisë në gjuhën shqipe
maqedoni, kuvendi, gjuha

Nga dita e sotme, seanca e Kuvendit të Maqedonisë në gjuhën shqipe

Nga sot, seanca e Kuvendit të Maqedonisë do të drejtohet në gjuhën shqipe, konform Ligjit për përdorimin e gjuhëve, i cili para disa ditëve u dekretua nga kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi.

Këtë e konfirmoi kryeparlamentari Xhaferi gjatë takimit me gazetarët.

Seanca e sotme është për pyetje të deputetëve ndaj anëtarëve të kabinetit qeveritar.

Kjo është radha e deputetëve që do të bëjnë pyetje.

@Fluidi

Provo po ashtu

Serwer thotë se SHBA nuk e ka ndryshuar qëndrimin ndaj Kosovës

Serwer mirëpret Platformën e Kosovës për Dialog

Analisti i njohur dhe ish-diplomati amerikan, Daniel Serwer e ka vlerësuar me tone pozitive platformën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.