Ballina / KURIOZITETE / Nga 20 gradë Celzius brenda disa minutash bra mbulon Qipron
qipro bora

Nga 20 gradë Celzius brenda disa minutash bra mbulon Qipron

Moti i ligë ka prekur javën e kaluar malet Troodos në Qipro, ku në një video amatore që po qarkullon në rrjetet sociale duket pothuajse e pamundur marrë parasysh në muajin që jemi.

Aty shihet duke rënë borë dhe se rrugët janë të mbuluara me të bardha, derisa shoferët bëjnë kujdes derisa lëvizin me vetura

Një qytet i vogël në Qipro është shndërruar për disa minuta në një pistë skijimi, ku trashësia e borës arriti në shtatë centimetra. Gjithashtu, temperaturat që mbretëronin në 20 gradë celsius, për disa minuta kanë rënë në 5.

Mot i ngjashëm javëve të fundit ka prekur vende të ndryshme të Evropës, ku erërat, shiu i rrëmbyeshëm e madje flluskat e borës ndikuan në bllokimin e disa rrugëve të metropoleve.

@Fluidi

Provo po ashtu

Sot eklipsi më i gjatë hënor i shekullit 21

Një ‘Hënë e Përgjakur’ do të vijë e shoqëruar nga Marsi, Zoti i Luftës, duke …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.