Ballina / KURIOZITETE / Nga 20 gradë Celzius brenda disa minutash bra mbulon Qipron
qipro bora

Nga 20 gradë Celzius brenda disa minutash bra mbulon Qipron

Moti i ligë ka prekur javën e kaluar malet Troodos në Qipro, ku në një video amatore që po qarkullon në rrjetet sociale duket pothuajse e pamundur marrë parasysh në muajin që jemi.

Aty shihet duke rënë borë dhe se rrugët janë të mbuluara me të bardha, derisa shoferët bëjnë kujdes derisa lëvizin me vetura

Një qytet i vogël në Qipro është shndërruar për disa minuta në një pistë skijimi, ku trashësia e borës arriti në shtatë centimetra. Gjithashtu, temperaturat që mbretëronin në 20 gradë celsius, për disa minuta kanë rënë në 5.

Mot i ngjashëm javëve të fundit ka prekur vende të ndryshme të Evropës, ku erërat, shiu i rrëmbyeshëm e madje flluskat e borës ndikuan në bllokimin e disa rrugëve të metropoleve.

@Fluidi

Provo po ashtu

magnum prototypes infoglobi

Po. Këto vetura janë të vërteta

Shumëkush do të ngelë gojëhapur kur të shoh se çfarë paisjesh transportuese apo “vetura” moderne …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.