Ballina / Biznes / Karrierë / Nënshkruhet Memorandumi për Zyren e Prodhuesve
haradinaj dhe zyra e prodhuesve

Nënshkruhet Memorandumi për Zyren e Prodhuesve

Është nënshkruar Memorandumi mes kryeminstrit dhe Klubit të Prodhuesve Vendor për të hapur Zyrën e Prodhuesve pranë kryeministrisë së Kosovës .

Memoran dumin e kanë nënshkruar Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinja dhe njëshi i Klubit të Prodhuesve, Astrit Shabani.

Krijimi i kësaj zyre ka për qëllim që të avancojë pozitën e prodhuesve vendorë, ka theksuar Haradinaj.

Sipas tij ky vendim nuk ka implikime buxhetore.

“Qëllimi im dhe i Qeverisë time është që mos të ndalemi në gjetjen e instrumenteve në mënyrë që prodhuesit e vendit të jenë në një situatë të barabartë me prodhuesit e rajonit dhe më gjerë”, tha kryeministri Haradinaj./infoglobi/m.d.

 

Check Also

Beatrice Fihn ICAN

Fituesja e Nobelit ka një porosi për njerëzimin

Bota përballet me një “krizë bërthamore” ka paralajmëruar Organizata kundër armëve bërthamore njohur si ICAN, …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *