Ballina / Biznes / Karrierë / Nënshkruhet Memorandumi për Zyren e Prodhuesve
haradinaj dhe zyra e prodhuesve

Nënshkruhet Memorandumi për Zyren e Prodhuesve

Është nënshkruar Memorandumi mes kryeminstrit dhe Klubit të Prodhuesve Vendor për të hapur Zyrën e Prodhuesve pranë kryeministrisë së Kosovës .

Memoran dumin e kanë nënshkruar Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinja dhe njëshi i Klubit të Prodhuesve, Astrit Shabani.

Krijimi i kësaj zyre ka për qëllim që të avancojë pozitën e prodhuesve vendorë, ka theksuar Haradinaj.

Sipas tij ky vendim nuk ka implikime buxhetore.

“Qëllimi im dhe i Qeverisë time është që mos të ndalemi në gjetjen e instrumenteve në mënyrë që prodhuesit e vendit të jenë në një situatë të barabartë me prodhuesit e rajonit dhe më gjerë”, tha kryeministri Haradinaj./infoglobi/m.d.

 

@Fluidi

Provo po ashtu

250.000 persona në “Kërcimin e Paqes” në Biennale

Mijëra njerëz morën pjesë në edicionin e 18-të të Biennales, në qytetin francez të Lyonit. …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.