Ballina / LIFESTYLE / Fun / Në llupë: Kështu shkruan drejtori i gjimnazit në Malishevë

Në llupë: Kështu shkruan drejtori i gjimnazit në Malishevë

Nganjëherë është problem t’i gjindet vendi disa lajmeve. Këte po e publikojmë tek kategoria “Fun” sepse besojmë që disa gjëra duhet të përpiqemi t’i marrim me humor.

Izet Hoti, drejtor i Gjimnazit “Hamdi Berisha” në Malishevë, ka bërë hiç më pak se tetë gabime gjuhësore në një status të shkurtër, që ai ka publikuar në faqen e tij në Facebook.

Hoti, ndonëse drejtor i gjimnazit, shpreh haptas simpatinë e tij për Nismën për Kosovën, dhe kryetarin e saj, Fatmir Limajn.

Hoti nuk di të shkruajë saktë fjalën “humbën”, pasi e shkruan dy herë “hubën”. Duke mos u ndalur te shkronja “ë”, e cila mungon pothuajse në çdo postim të Hotit, ai gabimisht e shkruan edhe fjalën “falënderojmë”, duke e shkruar “falemenderojm”.Izet Hoti, Drejtor i Gjimnazit në Malishevë

Check Also

Facebook_infoglobi

Facebook ju përgjon kur ju bëni “like”

Sipas një studimi të bërë nga profesionistët amerikanë dhe britanikë, rezulton se kompanitë e reklamave …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *