Ballina / BOTA / Në cilin film u parashikua fundi i Katedrales Notre Dame
adetralja-Notre-Dame-600x360

Në cilin film u parashikua fundi i Katedrales Notre Dame

Katedralja e famshme e Notre Dame në Francë është përshirë nga flakët të hënën, dhe si pasojë një pjesë e saj është shkatërruar.

Kjo ngjarje ka shokuar të gjithë botën, pasi bëhej fjalë për një objekt fetar që i kishte mbijetuar kohës për 850 vjet dhe që ishte një nga simbolet e Parisit.

Por a u parashikua në vitin 2004, se një tragjedi e tillë do të ndodhte me Katedralen e Notre Dame?

Për këtë ka pasur reagime të shumta në rrjetet sociale.

Në njërën prej skenave të  filmit ‘Before the Sunset’, teksa një qift bisedojnë me pamje nga katedralja, në bisedë e sipër thuhet “ Por t’i duhet të mendosh që Notre Dame do të ik një ditë’, shkruan neës.18, transmeton Gazeta Express.

Kjo bisedë zhvillohet mes Jesse dhe Celine, të cilët janë bashkuar pas 9 vjetësh.

Ky film është prodhim i regjistorit Richard Linkalter dhe bën pjesë në kategoritë e filmave  romancë dhe dramë./GazetaExpress/

The saddest Notre Dame reference in films.
Before Sunset (2004) #NotreDame pic.twitter.com/sZXCVt0Cz0— nonickname (@nonicknamefilm) April 15, 2019

Provo po ashtu

SHBA-ja i bën thirrje Turqisë të ndalë menjëherë ofensivën në Siri

Nënpresidenti i SHBA-së, Mike Pence, tha se presidenti Donald Trump bëri thirrje për një armëpushim …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.