Ballina / SPORT / Ndahen në paqe Cana dhe Xhaka
cana e xhaka

Ndahen në paqe Cana dhe Xhaka

Skuadra e Interit ka arritur ta fitoj ndeshjen e parë të play-offit në Europa League ndaj skuadrës së CFR Cluj me rezultat minima prej 2 me 0.  Palacio ishte ai që solli gëzim dhe fitore në Giuseppe Meazza duke shënuar në minutin e 20 dhe të 87.

Nga ana tjetër, ekipet e shqipëtarve Granit Xhaka dhe Lorik Cana luajtën në nje ndëshje mjaftë interesante. Pjesa e parë përfundoj me golin e Stranzl që shënoi nga pika e bardhë. Në të dytë ishte ekipi i Lazios që shënoj dy herë, por edhe mbeti me një lojtarë më pak, kur me karton të kuq u ndëshkua Dias. Referi  akordoi dy penallti në të mirë të gjermanëve, por vetem njëren e realizuan. Por me kaq nuk u ndalën, pasi Arango shënoi për 3 me 2 ndërsa Libor Kozak në fund të takimit realizoi golin e barazimit. Në këtë takim, Cana në loj u fut nga minuti i 73 ndersa Xhaka nga minuti i 75.

Nga ana tjetër, ndeshje mjaftë interesante u zhvillua në Ëhite Harte Lane, ku u takuan Tottenhami dhe Lyoni barazuan 1 me 1. Bale e fitoj këtë ndeshe duke shënuar dy herë, ndërsa Umitit realizoi një herë për mysafirët.

Rezultatet tjera:

Basel- Dnipro 2:0

Atletico Madrid – Rubin Kazan 0:1

Neëcastle – Metalist 0:0

Stuttgart –  Genk 1:1 ./InfoGlobi/L.B.

@InfoGlobi

Provo po ashtu

jaroslav shilhavy, anglia, republika ceke,kosova, euro2020

Çekia luan me 11 tetor me Anglinë

Por, trajneri thotë se do të vendoset shumë në ndeshje me Kosovën Çekia më 11 …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.