Ballina / Galeria / NASA: Këto janë pamjet e reja të Jupiterit
nasa, jupiteri

NASA: Këto janë pamjet e reja të Jupiterit

NASA , Agjencia Amerikane e Aviacionit dhe Hapësirës  ka publikuar foto të reja të Jupiterit, që janë shkrepur nga anija hapësinore Juno, transmeton Anadolu Agency (AA).

NASA nga llogaria e saj në Twiter në lidhje me Juno-n ka publikuar pamjet e reja të filmuara nga anija hapësinore në kalimin e tetë të afërt të Jupiterit.

Juno që u lëshua në hapësirë në vitin 2011, që prej arritjes në Jupiter në korrik 2016 e deri tani vazhdon aktivitetet eksploruese. Juno do të përfundojë misionin e saj duke u djegur në atmosferë.

jupiteri

@Fluidi

Provo po ashtu

geo magazine shqiperia

“Geo magazine” (1988): Shqipëria, vendi më i çuditshëm i Evropës

Në periudhën time universitare në Francë, një koleg student, nga që e dinte se jam …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.