Ballina / Galeria / NASA: Këto janë pamjet e reja të Jupiterit
nasa, jupiteri

NASA: Këto janë pamjet e reja të Jupiterit

Agjencia Amerikane e Aviacionit dhe Hapësirës (NASA) ka publikuar foto të reja të Jupiterit, që janë shkrepur nga anija hapësinore Juno, transmeton Anadolu Agency (AA).

NASA nga llogaria e saj në Twiter në lidhje me Juno-n ka publikuar pamjet e reja të filmuara nga anija hapësinore në kalimin e tetë të afërt të Jupiterit.

Juno që u lëshua në hapësirë në vitin 2011, që prej arritjes në Jupiter në korrik 2016 e deri tani vazhdon aktivitetet eksploruese. Juno do të përfundojë misionin e saj duke u djegur në atmosferë.

jupiteri

Check Also

veturat_infoglobi

Këto janë 5 veturat më të shtrenjta qeveritare në botë

Kur bëhet fjalë për njerëzit e pushtetshëm nga qeveri të ndryshme anë e kënd botës, …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *