Ballina / KOSOVA / Muzafer Shala emërohet ministër i Inovacionit
haradinaj e muzafer shala

Muzafer Shala emërohet ministër i Inovacionit

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, emëroi Muzafer Shalën në postin e ministrit të Inovacionit dhe Ndërrmarësisë.

Shala u propozua në këtë detyrë nga kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli.

Gjatë një konference për media në fundjavë, Veseli tha se Shala është njeri “që ka potencial për ta bërë bashkëpunimin e duhur ndërmjet botës akademike dhe industrisë në njërën anë, si dhe për t’i ofruar rinisë kushte të përshtatshme në anën tjetër”.

Muzafer Shala vjen nga radhët e PDK-së, partnerit më të madh të koalicionit aktual qeverisës në Kosovë. /infoglobi/e

Provo po ashtu

Philip S. Kosnett

Kosnett: Për herë të parë ekstradohet kosovari për gjykim në SHBA

Philip Kosnett, ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë,ka deklaruar se sot për …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.