Ballina / KOSOVA / Mustafa: Pacolli shkoi në Zvicër pak ditë para bashkimit me PAN (Video)
Mustafa

Mustafa: Pacolli shkoi në Zvicër pak ditë para bashkimit me PAN (Video)

Ish-kryeministri Isa Mustafa i cili ditën e djeshme i dorëzoi detyrën Ramush Haradinajt, ka folur për LAA dhe largimin e AKR’së nga ky koalicion.

Thotë se Pacolli nuk ka marrë pjesë në një takim të caktuar në mes të përfaqësuesve të LDK’së dhe VV’së duke shkuar jashtë vendit. Me kthimin e tij, sipas Mustafës, ai vetëm ka treguar vendimin për largim.

“Ai është bërë realizues i synimeve të cilat paraprakisht i ka pasur. Vetë Pacolli me zonjën Kusari dhe Lutfi Hazirin kanë pas t’i mbajnë ato takime mirëpo ai shkoi në Zvicër dhe pastaj nuk është lajmëruar fare”, ka thënë ai.

Thekson se AKR ka shfrytëzuar votat e LDK’së për të hyrë në Kuvend, derisa thotë se mos bashkëpunimi me VV’në nuk mund të jetë arsye e kësaj ndarje.

“Gjithsesi sepse vota ka qenë votë e përbashkët. Për dallim prej koalicionit PAN ne gjatë tërë fushatës nuk kemi thënë se duhet të votoni, të themi te dëgët e LDK’së se duhet të votoni vetëm LDK’në por ne jemi angazhuar për vota për njerëzit që kanë qenë në listën tonë”, tha Mustafa në Rubikon të KTV’së.

 

@Fluidi

Provo po ashtu

avdullah hoti

Hoti: Vendi është në krizë të thellë, zgjidhja janë zgjedhjet

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka folur edhe një herë për rrëzimin …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.