Ballina / Kulturë / Muri i akullt i “Game of Thrones” shfaqet në kufirin Rusi –Kinë

Muri i akullt i “Game of Thrones” shfaqet në kufirin Rusi –Kinë

Personazhet e serialit të njohur janë të etur të mësojnë se çfarë ka përtej murit, ndoshta këtë pyetje janë duke e bërë edhe Rusia me Kinën.

Në mur i lartë nga akulli dhe dëbora prej 20 metrash është shfaqur në liqenin Khanka në krahinën kineze të Heilongjiang afër kufirit me Rusinë.

Sipas mediave ruse kjo ka ndodhur për shkak të erërave të forta.

Xu Zhong, kreu i stacionit lokal meteorologjik, sqaroi se ky është një rast i rrallë, i cili mund të vërehet kur temperaturat e ulëta kombinohen me erëra të forta dhe ujërat rrjedhin nën sipërfaqen e liqenit.

Të gjithë përdoruesit e rrjeteve sociale e kanë krahasuar këtë fenomen me murin e akllut që shfaqet në serialin “Game of Thrones”.

 

@Fluidi

Provo po ashtu

buxhovi

Buxhovi: Historiografia shkruhet jashtë ideologjisë

Ditë më parë kanë dalë nga shtypi vëllimet 6,7 dhe 8 të kompletit të njohur …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.