fbpx

Muffin me copëza çokollate

Përbërësit

2 vezë

1 gote sheqer

1 gote te çajit vaj vegjetal

2 gota qumësht

2 gota miell

1,5 gota te çajit copeza cokollate/fruta te fresketa/fruta komposto

1 vanilje

1 Pluhur pjekje
Hapat

1 Vezët dhe sheqerin e tundëni mirë, pastaj ia shtoni qumështin, vajin vegjetal.

2 Pasi që i përziejmë mirë këta përbërës ia shtojmë miellin, vaniljën, pluhur pjekjën dhe copëzat e çokollatës.

3 Glazurën e përgatitur e derdhim në letrat e muffinit dhe e vendosim në furrë për pjekjë në temperaturë 150-160 gradë celsius.

Ju bëftë mirë!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.