Ballina / Galeria / Mrekullohuni nga zbukurimet e xhamive të Iranit (FOTO)

Mrekullohuni nga zbukurimet e xhamive të Iranit (FOTO)

Ju ftojmë në këtë udhëtim magjepsës nëpër xhamitë dhe pallatet qindravjeçare të Iranit.

Fotot e publikuara në “Instagram” nga një djalë me emrin m1rasoulifard tregojnë historinë e arkitekturës iraniane, me zbukurimet shumëngjyrëshe të kuruara deri në hollësi.

Duke qenë ndërtesa historike, në shumë prej xhamive nuk lejohet fotografimi, ndaj këto foto marrin vlerë akoma më të madhe.

Provo po ashtu

qyteti ne shitje 0

Lexoni për qytetin që është në shitje

Pse të blesh një shtëpi kur mund të blesh një qytet të tërë? Një qytet …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.