Ballina / Fashion/Beauty / Mos i bëni këto 10 gabime
10 gabime ne grim

Mos i bëni këto 10 gabime

Grimi është një prej shpikjeve më të mira, por a e keni vërejtur që shpesh mund të ju bëjë të dukeni më të moshuara.

Kjo mund të jetë përshkak që e keni vendosur në mënyrë të gabuar.

Këto janë 10 gabimet që mund të jeni duke i bërë gjatë grimit.

1.Përdorimi i sherkut në masë të madhe

1

2.Përdorimi i tepërt i maskarës për qerpikët e poshtëm

2
3.Zgjedhja e buzëkuqit që nuk i përshtatet fytyrës tuaj

3
4.Senkën ngjyrë të mbyllur nuk e vendosni në formën e duhur

4
5.Lapsin e zi e përdorni më tepër së që duhet në pjesën e poshtme të syrit

5
6.Përdorim i rumenillës në formë jo të duhur

6
7.Ngjyrosja e tepër e vetullave

7
8.Kufizimi jo i shpërndarë i buzëve

9.Përdorimi i tepër i pudrës

10

@Fluidi

Provo po ashtu

BUZË TË THATA DHE TË ÇARA

Buzë të thata dhe të çara

Para se të shkoni për të fjetur, bëni mirë t`i hidhni një vështrim dhe gjendjes …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.