Ballina / KRYESORE / Mos harroni, të Dielën akrepat e orës shtyhen para për 60 minuta
ora kalon nga dy ne tre pasmesnate

Mos harroni, të Dielën akrepat e orës shtyhen para për 60 minuta

Të dielën më 31 mars, kur ora të jetë 2:00 pas mesnate, akrepat e orës do shkojnë 60 minuta para, pra ora do të jetë 3:00.

Ora verore do sjellë një ditë më të zgjatur dhe natë më të shkurtër.

Ndryshimi i orës ndodh dy herë në vit, në muajin mars dhe në fund të tetorit.

Por kjo mund të jetë hera e fundit e ndryshimit të orës, pasi në Evropë tashmë është hapur një debat në lidhje me këtë çështje.

Provo po ashtu

vv_infoglobi

Vetëvendosje : Vendimet dhe konkurset e Qeverisë në largim do të anulohen

Nënkryetari i Vetëvendosjes, Besnik Bislimi, ka paralajmëruar zhbërjen e vendimeve të Qeverisë na largim. Po …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.