Modriqi fiton Topin e Artë

Modriqi fiton Topin e Artë

Mesfushori i Real Madridit, Luka Modriq, ka fituar Topin e Artë 2018.

Kroati arriti që të prishë serinë e triumfeve nga Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi, duke marrë çmimin prestigjioz falë suksesit në Ligën e Kampionëve dhe arritjes në finale të Botërorit me Kroacinë.

Pas Modriqit në top-10 ishin Ronaldo, Antoine Griezmann, Kylian Mbappe, Messi, Mohamed Salah, Raphael Varane, Eden Hazard, Kevin De Bruyne dhe Harry Kane.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.