Ballina / KOSOVA / Mocioni për Deharin nuk kalon
mocioni dehari

Mocioni për Deharin nuk kalon

Kuvendi i Kosovës s`e ka votuar mocion e lëvizjes Vetëvendosje për Rastin Dehari.

Nga 52 deputetë të pranishëm në sallë, 27 votuan kundër, 23 për dhe 2 abstenuan.

Debati është karakterizuar me akuza të shumta mes deputetëve të Vetëvendosjes dhe atyre të PDK-së dhe anëtarëve të kabinetit qeveritar.

@Fluidi

Provo po ashtu

Madeleine Albright

Albright : Krijimi i shteteve etnikisht të pastra, gabim shumë i madh

Ish-sekretarja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe një nga mbështetëset më të mëdha të …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.