Ballina / KOSOVA / Mocioni për Deharin nuk kalon
mocioni dehari

Mocioni për Deharin nuk kalon

Kuvendi i Kosovës s`e ka votuar mocion e lëvizjes Vetëvendosje për Rastin Dehari.

Nga 52 deputetë të pranishëm në sallë, 27 votuan kundër, 23 për dhe 2 abstenuan.

Debati është karakterizuar me akuza të shumta mes deputetëve të Vetëvendosjes dhe atyre të PDK-së dhe anëtarëve të kabinetit qeveritar.

@Fluidi

Provo po ashtu

haradinaj

Haradinaj: Bedri Hamza kishte pagën 4 mijë euro…

Kryeministri Haradinaj ka drejtuar kritika të ashpra ndaj ministrit të Financave, Bedri Hamza, pasi ky …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.