Ballina / KURIOZITETE / Misteret e pabesueshme të kordonit të kërthizës (FOTO)

Misteret e pabesueshme të kordonit të kërthizës (FOTO)

Kjo kordë e vogël është lidhja nga një botë në tjetrën, si dhe burim dashurie e jete.

Këto fotografi janë titulluar ‘Në mes dy botëve’, përshkrim i përkryer i foshnjës kur lë barkun, i lidhur ende me nënën e saj përmes forcës së njohur si kordoni i kërthizës, transmeton Gazeta Shneta.

Kordoni i kërthizës është një pompë pulsuese, e cila mundëson që foshnja të marrë oksigjenin dhe lëndët ushqyese gjatë qëndrimit në mitër.

Provo po ashtu

cifti i amazonit, divorci

Divorci i shefit të Amazonit, të dy mbeten miliarderë

Një gjykatës në Shtetet e Bashkuara ka përfunduar divorcin e themeluesit të kompanisë së fuqishme …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.