Ballina / Reçeta / Mishi i pulës i përgatitur në stilin tajlandez
mish pule stil tajlandez

Mishi i pulës i përgatitur në stilin tajlandez

Përgatitja e shpejtë e mishit të pulës është ideale për amvisat e punësuara Përbërësit:

60 g vaj,
– 500 g mish të bardhë pule,
– 3 thelpinj hudhre,
– 80 g qepë,
– 40 g spec djegës,
– 40 g qepë të reja,
– 80 g bajame të fërguara,
– 3 lugë salcë soje,
– 2 lugë sheqer,
– 1 dl supë pule,
– 2 lugë të vogla amidon

Përgatitja:

Vajin nxeheni, shtoni pjesët e vogla të mishit dhe fërgoni duke i përzër shpejt.

Shtoni hudhrën e grirë imët, qepën, specin, qepën e re dhe bajamet e shtypura trashë dhe të gjitha përzieni mirë dhe fërgoni tre minuta.

Shtoni salcën e sojës, sheqerin dhe piperin.

Në supë zbërthejeni amidonin, qiteni sipër dhe shkurt zieni derisa salca të trashet.

Vërejtje: Mishit të fërguar mund t’i shtoni perime të fërguara shpejt apo të ziera në avull, sipas dëshirës – karotën, lulelakrën apo kërpudha.

Shtesë e shkëlqyeshme mund të jetë edhe orizi i zier në avull.

Shërbejeni menjëherë.

Provo po ashtu

sallatat

Si të përgatisni perimet pa iu humbur vlerat ushqyese

Nëse dëshironi që perimet gjatë zierjes mos të humbasin vlerat ushqyese apo ngjyrën ndiqni këshillat …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.