Ballina / KOSOVA / Miratohet ligji për amnistinë

Miratohet ligji për amnistinë

Me 90 vota pro, 17 kundër dhe 1 abstenim Kuvendi i Kosovës e ka miratuar ligjin për amnisti.

Gjatë debateve, projektligji është mbështetur nga partitë e koalicionit, PDK, AKR dhe pakicat. Po ashtu, edhe dy partitë opozitare, LDK dhe AAK i kanë dhënë mbështetje.

Edhe kësaj radhe, lëvizja Vetëvendosje ka qenë kategorike kundër miratimit të këtij ligji.

Provo po ashtu

TCH: Lëvizja e lirë është ide që gëzon mbështetjen e të gjithë partnerëve të shqiptarëve

Ideja e lëvizjes së lirë të njerëzve dhe mallrave mes Shqipërisë dhe Kosovës është e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.