Ballina / TEKNOLOGJI / KriptoZona / Miliarderi Mike Novogratz thotë se Bitcoin Core është BTC
Mike-Novogratz

Miliarderi Mike Novogratz thotë se Bitcoin Core është BTC

“Mjaft tashmë”.

Ky është mesazhi që miliarderi Mike Novogratz kishte për llogarinë Twitter @ Bitcoin, operatori i së cilës së fundmi ka hyrë në “bandën e” Bitcoin “Bitcoin Cash është Bitcoin “.

Duke u përgjigjur në një post që pretendonte se Bitcoin Cash ishte “kriptovaluta më e vjetër” dhe se BTC është “një monedhë eksperimentale” që është në thelb dy vjeç, Novogratz e shtyu atë që “Bitcoin core është BTC”.

“Mjaft tashmë. Bërthama e Bitcoin është BTC. Është një dyqan me vlerë. Është ari dixhital. Kapaku i saj i tregut është bitcoin cash, “tha ai. “Nëse dëshironi të jeni monedhë pagesash sipas përkufizimit, ju duhet të keni vlerë të qëndrueshme. Pra, pse e keni atë? ”

Ish-partneri i Fortesës, i cili kohët e fundit ka ngritur 250 milionë dollarë për të krijuar bankën tregtare të kriptovalutave me bazë në Kanada Galaxy Digital, më tej argumentoi se bitcoin është analog me ari, një pasuri që praktikisht nuk përdoret kurrë për pagesat në botën moderne.

“Kur është hera e fundit që blini diçka me Ari? Askush nuk e bën. Është vetëm një dyqan me vlerë, “tha ai.

Provo po ashtu

bitmain

Bitmain – Një prej minierave më të mëdha në botë

Një prej minierave më të mëdha në botë të Bitcoin gjendet në parkun industrial San …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.