Ballina / KOSOVA / Meta viziton Prekazin
prekaz

Meta viziton Prekazin

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, gjatë vizitës në Prekaz e vlerësoi frymëzuese historinë e Adem Jasharit.

Meta në Kompleksin Memorial “Adem Jashari” foli edhe për ndryshimin që pa nga vizita e mëparshme.

Meta tha se përshtypjet janë shumë të mira, pasi që nga vizita e kaluar ka pasur ndërtime të muzeut siç tha ai mjaft domethënës dhe unik për të gjithë shqiptarët.

 

Check Also

pacolli haradinaj hoxha

Zëvendëskryeministri : Lista Serbe do ta votojë demarkacionin

Zëvendëskryeministri i parë Behgjet Pacolli është i bindur se jo vetëm deputeti goran Adem Hoxha, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *