Ballina / KOSOVA / Meta viziton Prekazin
prekaz

Meta viziton Prekazin

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, gjatë vizitës në Prekaz e vlerësoi frymëzuese historinë e Adem Jasharit.

Meta në Kompleksin Memorial “Adem Jashari” foli edhe për ndryshimin që pa nga vizita e mëparshme.

Meta tha se përshtypjet janë shumë të mira, pasi që nga vizita e kaluar ka pasur ndërtime të muzeut siç tha ai mjaft domethënës dhe unik për të gjithë shqiptarët.

 

Check Also

ambasada e SHBA-ve

SHBA mirëpret marrëveshjen mes Qeverisë së Kosovës dhe Contour Global

Zyrtarë të Ambasadës së SHBA-ve në Kosovë, nëpërmjet një njoftimi për media kanë bërë të …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *