Ballina / SPORT / Messi shënon het trik (Video)
barca_messi_infoglobi

Messi shënon het trik (Video)

Barcelona ka shënuar fitore të thellë prej 5:0 në derbin lokal ndaj Espanyolit.

Skuadra e Barcelonës ka fituar 5:0 ndaj Espanyolit, për të shënuar fitoren e tertë në tre ndeshjet e para të La Ligas.

Golat për Barcelonën në këtë takim i shënuan Messi het trik, Pique dhe Luis Suarez.

Në këtë takim debutoi edhe Osumane Dembele, i cili u transferua gjatë kësaj vere nga Borussia Dortmund për 105 milionë euro, ku asistoi te goli i pestë i Suarez.

Pas kësaj fitoreje Barcelona vazhdon të mbajë vendin e parë me 9 pikë, katër më shumë se sa Real Madrid në pestë më 5 pikë.

Provo po ashtu

Mazrekaj: Do ta shkatërrojë boksa, ma zi se sa tomahowkat e NATO-së

Boksieri kosovar, Petrit Mazrekaj iu ka kundërpërgjigjur menjëherë djalit të serbit famëkeq, Arkan, i cili …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.