Ballina / Fashion/Beauty / Me këtë reçetë dukeni 10 vjet më e re

Me këtë reçetë dukeni 10 vjet më e re

Recetat e përgatitura në shtëpi janë gjithmonë më të mirat, pasi janë më të shëndetshme, nuk shkaktojnë efekte anësore dhe kanë shumë pak kosto në total.

Dhe në këtë artikull ne do t’ju tregojmë një recetë për një fytyrë pa shenja dhe gati 10 vite më të re. E ku më mirë se kaq!
Çfarë ju duhet:

4 pika peroksid hidrogjeni
1 limon i vogël
3 pika glicerinë natyrale
2 lugë gjelle qumësht pa yndyrë

Përgatitja:

Përziejini bashkë të gjithë ingredientët në një tas, derisa të formohet një përzierje kremoze. Lëreni 5 minuta përpara se ta përdorni.
Aplikimi:

Lani fytyrën me ujë të vakët dhe thajeni me një peshqir.
Vendosni maskën në fytyrë gjatë darkës dhe lajeni në mëngjes, shkruan Shije.
Kjo lloj maske duhet përdorur një herë në javë dhe rezultatet do të jenë fantastike.

Provo po ashtu

Dëshironi t’i largoni rrathët e zinj poshtë syve ?

Ndoshta ajo që nuk e keni konsideruar asnjëherë është se sodën e bukës mund ta …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.