Ballina / BOTA / Mbi 50 gradë, më shumë se 1.000 të vdekur

Mbi 50 gradë, më shumë se 1.000 të vdekur

Ka kaluar 1,100 numri i të vdekurve nga vala e të nxehtit që ka përfshirë Indinë, me temperatura gati 50 gradë Celsius.

Shumica e vdekjeve kanë ndodhur në shtetet jugore Telangana dhe Andhra Pradesh, ku së paku 1,118 njerëz kanë vdekur qysh nga java e kaluar.

Sipas meteorologëve, temperaturat pritet të bien në disa zona në ditët e ardhshme.

Spitalet janë në gjendje gatishmërie për të trajtuar njerëzit e goditur nga i nxehti.

Provo po ashtu

haradinaj

E fton Haga si të dyshuar, Ramush Haradinaj jep dorëheqje

Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit të Kosovës. Në fund të mbledhjes …