Ballina / KRYESORE / Maqedoni e Veriut: Rrëzohet aeroplani privat, vdesin 4 persona
aeroplani rrezimi maqedoni e veriut

Maqedoni e Veriut: Rrëzohet aeroplani privat, vdesin 4 persona

Në aeroplanin e rrëzuar në Maqedoninë e Veriut jetën e ka humbur piloti bullgar Boshnjakov me gjithë familjen e tij.

Mediat lokale njoftojnë  se rrëzimi i aeroplanit ka ndodhur 4.7 km në veri-perëndim të Solunska Glave, në trekëndëshin mes Makedonski Brod, rajonin e SPB-Shkup dhe SPB-Veles.

Ndërkohë është mësuar edhe identiteti i viktimave.

Bëhet fjalë për Boshnakov Angelov Georgi, Boshnakova Georgiva Gergana, Boshnakova Georgieva Biljana dhe Boshnakova Kornajeva Tzoneva Kalina, që të gjithë nga Republika e Bullgarisë.

Aeroplani fluturoi nga aeroporti i Ohrit.

@Fluidi

Provo po ashtu

vetevendosje

Vetëvendosja po përgatitet për protesta

Pas një kohe të gjatë, duket se Lëvizja Vetëvendosje do t’u kthehet protestave. Një të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.