Ballina / Biznes / Karrierë / Maqedoni e Veriut: Përmes internetit qytetarët shpenzuan 133 milionë euro
kartela bankare dhe blerjet online

Maqedoni e Veriut: Përmes internetit qytetarët shpenzuan 133 milionë euro

Qytetarët e Maqedonisë vitin e kaluar kanë shpenzuar 133.7 milionë euro online që është për 23.8 milionë euro ose 17.8 për qind më shumë se vitin e kaluar.

Më shumë kanë blerë nga faqet e huaja të internetit, por gjithashtu janë blerë edhe produkte nga E-dyqanet e vendit, shkruan Alsat-M përcjellë Klan Kosova.

Analiza e Asociacionit të Maqedonisë për E-tregti tregon se gjatë vitit 2018 qytetarët kanë fituar më shumë besim në tregti virtuale dhe online porositë dhe se ka rritje të numrit dhe vlerës së transaksioneve me karta vendore online.

Provo po ashtu

zoran zaev

Pas rrefuzimit për hapjen e negociatave, Zaev propozon zgjedhje të parakohshme

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka propozuar mbajtjen e zgjedhjeve te parakohshme parlamentare, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.