Ballina / TEKNOLOGJI / KriptoZona / Malta miraton tre ligje që i hapin rrugë zbatimit të teknologjisë Blockchain
malta

Malta miraton tre ligje që i hapin rrugë zbatimit të teknologjisë Blockchain

Parlamenti i Maltës miratoi tre ligje të reja të cilat do ti hapin rrugë zabatimit të teknologjisë Blockchain.

Ministri i Financave, Silvio Schembri, tha se Malta së shpejti do të shndërrohet në Ishullin e Blockchainit duke ofruar një bazë solide për kompaninë të cilat kanë në fokus teknologjinë në fjalë.

Ai tha se investitorët tashmë kanë mjetet e duhura ligjore për të operuar në një ambient të rregullua duke shpreh optimist për ardhjen e investitorëve dhe kompanive Blockchain në Maltë të cilët duhet të rrisin edhe më tej ekonominë e vendit.

Së fundi Malta është bërë shtëpia e bursave të njohura kriptografike si Okex, Binance dhe BitBay falë zhvillimeve pozitive që ka pasur në vend.

Tre ligjet e miratuara janë Akti i Inovacionit Dixhital, Akti i Shërbimeve dhe Rregullimeve Teknologjike dhe Akti i Asteve Virtuale Financiare.

@Fluidi

Provo po ashtu

Albvision

ALBVISION do të financojë projektet blockchain në trevat shqiptare

ALBVISION, kompania e parë shqiptare e njohur për tregun shqiptar dhe kosovar në lidhje me …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.