Ballina / Reçeta / Makarona të shpejta në tre hapa

Makarona të shpejta në tre hapa

Nevojiten:

3 lugë vaj ulliri, 4 thelpinj hudhre, në qepë më e vogël, 800 ml domate të konservuara, një grusht borzilok të freskët, 500 g makarona sipas dëshirës, 4 filxhanë ujë (960 ml), 100 g djathë të kaluar në rende, kripë, piper, spec i bluar.

Përgatitja:

Në një tenxhere të madhe nxeheni vajin, e në të fërgojeni hudhrën e qepën.

Shtojini të gjithë përbërësit tjerë, hidhuani 4 filxhanë ujë, hidhni erëzat, kripën dhe pritni të vlojë. Kur të vlojë, vazhdoni ta zieni për aq kohë sa shkruan në paketimin e makaronave, duke e përzier kohë pas kohe. Kur të jetë gati, nuk do të ketë nevojë as të kullohet, sepse makaronat do ta thithin lëngun, ndërsa pasta do të jetë gati për t’u shërbyer.

Check Also

Trangulli

Trangulli dhe përdorimi i shumëfishtë i tij

Është i freskët dhe përmban sasi të lartë të ujit. Por ka edhe shumë benefite …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *