Ballina / Reçeta / Makarona me mish toni

Makarona me mish toni

Makaronat mbeten gjithmonë një pjatë që nuk zhgënjen kurrë. Kjo është një recete e thjeshte dhe e shijshme:

Përbërësit e nevojshëm për katër persona:
▪ 350 g makarona sipas dëshirës,
▪ 160 g mish toni nga konserva,
▪ 1 thelb hudhre.

Përgatitja:
Kullojeni mirë mishin e tonit nga vaji, priteni imët hudhrën dhe priteni domaten përgjysmë.
Ndërkohë zini makaronat dhe fërgoni hudhrën , specin djegës, domaten dhe gjysmë borziloku.
Kur të jenë pothuajse gati makaronat, kulloni dhe hidhini në tigan bashkë me mishin e tonit.

Check Also

fluidi

Për meraklitë e ushqimit të shijshëm!

Nuk ka rendësi nëse jeni adhurues të ushqimit pikant apo preferoni t’i kënaqni sensorët e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *