Ballina / SPORT / Majlinda Kelmendi është kampione e Evropës (Video)
majlinda kelmendi

Majlinda Kelmendi është kampione e Evropës (Video)

Majlinda Kelmendi është kampione e re e Evropës

Majlinda Kelmendi është kampione e re e Evropës. Xhudistja kosovare e ka fituar këtë çmim për herë të tretë në karrierë, pasi shkëlqeu në Kampionatin Evropian që po mbahet në Varshavë të Polonisë.

Kampionia evropiane, botërore dhe olimpike, Majlinda Kelmendi, në finalen e madhe e mposhti para pak minutash rusen Alesya Kuznetsova me Ippon.

Xhudistja kosovare në gjysmëfinale eliminoi portugezen, Joana Ramos, ndërsa rrethin e parë e kishte kaluar pa luftë, në të dytin e kishte mundur britaniken Chelsie Giles, e në atë të tretë zviceranen Evelyne Tschopp.

Check Also

ronaldo_messi

Zidane: Rivaliteti mes Ronaldos dhe Messit i ka ndihmuar lojtarët të bëhen edhe më të fortë

Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi janë përsëri favoritë për ta fituar Topin e Artë këtë …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *