Ballina / Galeria / Mahnitëse, shikoni sa e bukur është Holanda! (FOTO)
4

Mahnitëse, shikoni sa e bukur është Holanda! (FOTO)

Holanda njihet botërisht për fushat me tulipanë, mullinjtë e erës, djathërat e shijshëm dhe numrin e madh të biçikletave.

Është një vend ku njerëzit janë të lirë, dhe ku gjithsecili mund ta gjejë atë çfarë i duhet.

Askush nuk mund të thotë se nuk i pëlqen Amsterdam-i duke marrë parasysh muzetë e mrekullueshme që ka, kanalet, kafenetë dhe distriktin me drita të kuqe!

Nëse vizitoni Holandën, mos harroni të ecni në Rotterdamin e qetë dhe të shoqërueshëm, ose në Eindhovenin e gjelbër, vizitoni fshatin e mullinjve të erës dhe qytetin e vjetër të Delfit.

Shkoni në parkun Royal Tulip në Lisse, silluni vërdallë në kështjellën Binnenhof në qendër të Hagës, dhe shijojeni perëndimin piktoresk të diellit në bregun e Scheveningenit.

Nëse e vizitoni Holandën, një gjë është e sigurt: do të dëshironi të riktheheni prapë atje!

Ky është shtet i njerëzve të hapur dhe të shoqërueshëm, shtëpive përrallore, kështjellave të lashta dhe peizazheve magjepsëse.

1

2

3

 

LEXO EDHE:

FOTO misterioze nga Nan Madol , Atlantis ka ekzistuar

@Fluidi

Provo po ashtu

geo magazine shqiperia

“Geo magazine” (1988): Shqipëria, vendi më i çuditshëm i Evropës

Në periudhën time universitare në Francë, një koleg student, nga që e dinte se jam …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.