Ballina / Shëndet & Fitnes / Luftoni depresionin me këtë pije

Luftoni depresionin me këtë pije

Depresioni nuk kursen askënd në momente të caktuara, prandaj është mirë të jeni të pajisur me të gjitha informacionet e mundshme.

Për shembull, kjo pije me lakër të kuqe është idealja për të luftuar depresionin, për shkak se përmban shumë përbërës që e trajtojnë atë dhe ju ndihmojnë ta kapërceni lehtësisht.

Përbërësit:
1/4 lakër e kuqe

3 karota1 limon (i qëruar)

2 mollë

Pak xhenxhefil

Përgatitja:
Hidhini të gjithë përbërësit e mësipërm në një mikser dhe lërini derisa të merrni një përzierje homogjene. Hidheni në një gotë dhe është gati për t’u përdorur. Këshillohet ta pini rregullisht në momentin që vuani nga depresioni ose jeni një hap para tij.

@Fluidi

Provo po ashtu

anemia

Cilat janë simptomat e anemisë ?

Anemia është një sëmundje që ka 400 tipe të anemisë. Simptomat e kësaj sëmundje janë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.