Ballina / Shëndet & Fitnes / Lufto kollën pa ilaçe
xhenxhefil

Lufto kollën pa ilaçe

Nëse vuani nga një kollë e keqe dhe e vazhdueshme, ju me siguri keni provuar të gjitha llojet e barnave për ta trajtuar këtë çështje.

Por me sa duket, asnjëri prej tyre nuk siguron rezultatet e premtuara, pa përmendur efektet anësore të dëmshme.

Kjo, për shkak të faktit se ato janë të ngarkuara me kimikate të rrezikshme që në fakt shkaktojnë më shumë dëm sesa dobi.Nga ana tjetër, ekziston një recetë krejtësisht e natyrshme dhe efektive e cila mund të jetë një ndihmë e madhe.

Këto përbëhen nga barëra të shëndetshme dhe përbërës që ju ndoshta i keni në shtëpi.

Ato do të forcojnë ndjeshëm sistemin tuaj imunitar dhe do të parandalojnë probleme të tjera shëndetësore.

Përbërësit për t’i përgatitur ato:

Xhenxhefil – për të rritur imunitetin, Mjaltë -për shkak të vlerave të fuqishme antibakteriale, Vitamina C- lëngu i limonit është i pasur me këtë vitaminë.

Check Also

kapslleku

Kështu mund ta trajtoni kapsllëkun

Kapsllëku është një kusht shëndetësor shumë i përhapur tek njerëzit. Disa nga faktorët që ndikojnë …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *