Ballina / Biznes / Karrierë / Lirohet biznizmeni që ka kërcënuar drejtuesin e OSHP-së
oshp

Lirohet biznizmeni që ka kërcënuar drejtuesin e OSHP-së

Gjykata Themelore e Prishtinës ka liruar nga paraburgimi biznesmenin Naim Sallahu i arrestuar para një muaji për kërcënim të shefit të OSHP-së, Blerim Dina.

Lirimin nga paraburgimi të Sallahut e ka konfirmuar avokati i tij, Arianit Koci.

“Është aprovuar kërkesa ime për lirim nga paraburgimi”, ka thënë Koci.

Naim Sallahu dhe biznesmeni Shaban Lushtaku ishin arrestuar para një muaji për kërcënimin e shefit të OSHP’së, Blerim Dina.

Rastin e kishte denoncuar vetë Dina. Arsyeja e gjithë këtij kërcënimi, sipas tij, është një tender 21 milionësh.

@Fluidi

Provo po ashtu

Plani i Serbisë për 10 komunat serbe në Kosovë

Plani i Serbisë për 10 komunat serbe në Kosovë

Qeveria e Serbisë ka planifikuar të investojë miliona euro në komunat me shumicë serbe në …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.