Ballina / Biznes / Karrierë / Lirohet biznizmeni që ka kërcënuar drejtuesin e OSHP-së
oshp

Lirohet biznizmeni që ka kërcënuar drejtuesin e OSHP-së

Gjykata Themelore e Prishtinës ka liruar nga paraburgimi biznesmenin Naim Sallahu i arrestuar para një muaji për kërcënim të shefit të OSHP-së, Blerim Dina.

Lirimin nga paraburgimi të Sallahut e ka konfirmuar avokati i tij, Arianit Koci.

“Është aprovuar kërkesa ime për lirim nga paraburgimi”, ka thënë Koci.

Naim Sallahu dhe biznesmeni Shaban Lushtaku ishin arrestuar para një muaji për kërcënimin e shefit të OSHP’së, Blerim Dina.

Rastin e kishte denoncuar vetë Dina. Arsyeja e gjithë këtij kërcënimi, sipas tij, është një tender 21 milionësh.

@Fluidi

Provo po ashtu

qeveria

Gjatë javës vendosen tri masa të reja ndaj Serbisë

Qeveria e Kosovës nuk po zmbrapset pas presionit ndërkombëtar për ta hequr vendimin për taksën. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.