LIFESTYLE

Iluzioni optik: Ju duket e pabesueshme !!!

Në fotografinë e mëposhtme është një vajzë duke buzëqeshur. Por, nëse e shikoni në pamje të parë ajo nuk duket asisoj. Duket si një fotografi e një burri. Fotografia është përzierje e portreteve të aktorit Ben Stiller dhe këngëtares së famshme Beyonce. Buzëqeshjen e vajzës mund ta vëreni vetëm nëse afroni …

Lexo më shumë

Sa bakshish duhet lënë?!

Lënia e bakshishit është një lloj kulture që ndryshon nga një vend të tjetrin por përgjithësisht, disa të holla pranohen në të gjithë botën për shërbimet që iu ofrohen klientëve. Website britanitk PopSugar ka bërë një përcaktim të vlerës mesatare të bakshishit në Europë dhe sipas të  dhënave duket se …

Lexo më shumë

Cilat lule dekorative i preferoni

Cila është lulja më e bukur dekorative. Qirinjtë, gotat, byzylykët e shtrenjtë, skulpturat… madje edhe prezervativët! Besoni apo jo, nuk ekziston objekt i cili sot nuk punohet në formë kaktusi! A është kaktusi lulja më e kërkuar e ditëve të sotme dhe përse është kështu? Kush do të mund t’i …

Lexo më shumë