fbpx

LIFESTYLE

Si pastrohet bizhuteria

bizhuteria

Nëse unaza, byzylyku, apo vathët tuaj kanë ndonjë sipërfaqe të njollosur nuk keni pse t’i lini mënjanë me idenë se nuk mund t’i përdorni më. Për bizhuteri të pastra dhe me shkëlqim provoni produkte të përditshme, shumica e të cilave ju ndoshta tashmë i keni në shtëpi. Pastrimi me ketchup …

Lexo më shumë

Muzeu që “pushtohet” nga “Zombie”

nju jork, new york

Kostume dhe objekte skenike të programit televiziv “The Walking Dead” janë bërë pjesë e koleksionit të Muzeut Kombëtar të Historisë amerikane, atij “Smithsonian”. Shfaqja popullore në Shtetet e Bashkuara është transmetuar për 8 sezone rresht, e vazhdon të mbetet tejet e preferuar nga publiku. Ngjarjet e tij zhvillohen në një …

Lexo më shumë

Kur duhet t’i hamë frutat?

frutat

Frutat janë baza për një ushqyerje të shëndetshme dhe nuk mund të mos i konsumojmë nëse duam të kemi të gjithë ushqyesit e nevojshëm. Tre racione në ditë me frutat e stinës, të pjekura dhe të lara mirë, janë një burim kripërash mineralke dhe fibrash. Por dilema është se kur …

Lexo më shumë