LIFESTYLE

Çka duhet të dini për Krishtlindjet

Fryma e Krishtlindjes dhe Vitit të Ri ndihet kudo tashmë. Te gjithë kanë vendosur pemët, kanë zbukuruar shtëpitë me drita shumëngjyrëshe. Por a e dini nga e kanë origjinën 3 nga traditat më popullore të Krishtlindjeve? Çorapet e Krishtlindjes Kjo traditë e ka origjinën nga një histori Krishtlindjesh. Historia tregon për …

Lexo më shumë

Hotelet, Çka vjedhin të pasurit

hotele dhoma

humica e mysafirëve të hotelit konsiderojnë sapunë, shampona, stilolapsa, kapele dushi si suvenire që ata kanë të drejtë të paketojnë në valixhen e tyre në kthimin e tyre në shtëpi, por ka edhe nga ata që sjellin televizione, piano, dyshekë, madje dhe kafshë. Kjo u zbulua nga një studim i …

Lexo më shumë

Pjeshka dhe patëllxhani emojis seksuale

Facebook dhe Instagram kanë ndaluar përdorimin e ’emojis seksuale’ duke përfshirë patëllxhanët, pjeshkën dhe pikat e ujit Udhëzimet e reja deklarojnë se këto emoji nuk mund të përdoren për të përshkruar aktivitetin seksual dhe pjesët lakuriqe të trupit nuk mund të mbulohen me simbolet. Sidoqoftë, gjigantët e mediave sociale po …

Lexo më shumë